Merdia Kids

Alışveriş

Ödeme ve Teslimat

ÖDEME VE TESLİMAT

 ÖDEME 

 • Merdia Kids internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken Gönderen Bilgilerinin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.
 • Herhangi bir sebeple ürünün bedeli ödenmez ise satıcı sözleşmeyi her zaman feshetme hakkını saklı tutar.
 • Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının, alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, alıcının kendisine teslim edilmiş olan ürünü 5 iş günü içerisinde satıcıya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri alıcıya aittir.
 • Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Taksitli satışlarda satıcı uyguladığı ticaret politikası ve ilgili bankalarla arasındaki anlaşmalar gereğince vade farkı isteme hakkını saklı tutar.

SEVKİYAT/TESLİMAT PROSEDÜRÜ

 

 • Sevkiyat: Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler sistemdeki belirlenmiş durumlarına göre satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketine ya da satıcının nakliye hizmetine verilir.
 • Teslimat: Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ve satıcının nakliye hizmeti ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya sürekli bir veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.
 • Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.
 • Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez.
 • Ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya teslim edilecek kişinin yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir.
 • Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine destek@merdia.com.tr e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.
 • Zarar görmüş paket durumunda; zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo şirketi ya da nakliye hizmeti yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo şirketi veya nakliye hizmeti yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, alıcı paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkına sahiptir. Paket alıcı tarafından teslim alındıktan sonra kargo şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı müşteri hizmetlerine bildirilmelidir.
 • Alıcı, satıcının anlaşmalı kargo şirketinden farklı bir şirketçe ürünün gönderilmesini isterse ürünün kargo şirketine teslim tarihinden itibaren zarar ve hasara katlanma yükümlülüğünü üstendiğini kabul ve taahhüt eder.

SON HÜKÜMLER

 • İş bu bölümde düzenlenen hükümler mesafeli satış sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır.
 • Siparişin verilmesi ile birlikte alıcı iş bu bölümde yer alan hükümleri okuduğunu ve içeriğini anladığını kabul ve beyan eder.